TUTAP'TAN BAKAN ERSOY'A ZİYARET

15.02.2020  Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Turizm ve Tanıtma Platformu TUTAP, Ülkemizin tanıtımı adına UNESCO Dünya Miraslarımız odaklı işbirliği yapacak.

             TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız ve Yönetim Kurulundan oluşan heyet, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti.
             Ziyaret de TUTAP tarafından yürütülen Projeler  ile Uluslararası alanda Ülkemizin tanıtımı adına yapılacak işbirlikleri üzerine istişare edildi. Bakan Ersoy , Bakanlık olarak ivedi olarak Ülke tanıtımı adına yeni stratejiler belirlediklerini bu çerçevede önümüzdek yıldan itibaran nitelikli ve ekonomik yönden iyi durumda olan Turistleri çok daha fazla Türkiye’mize beklediklerini ifade etti. Dünya Miras unsurları üzerine TUTAP tarafından beş yıldır yürütülen Dünya Mirası Türkiye Çalışmasınında Ülkemizin tanıtımlarında değerlendirilebileceğini ve bu konuda TUTAP ile Tanıtma Genel Müdürlüğü’müzün işbirliği yapmasının uygun olacağını söyledi. Bakan Ersoy THY ile yapılan Protokol neticesinde Turizm odaklı farklı destinasyonlara direk uçuşlar yapılacağını ayrıca Türkiye tanıtımında işbirliği yapılarak uçaklarda özel çalışmalara yer vereceklerini ifade etti. Kültür ve Turizm Bakanı Bakanı Ersoy, TUTAP’ın yapımcılığını üstlendiği ve 33 Ülkede ve Ülkemizde gösterime girecek İslamafobia filmininde Ülkemizin ve tüm islam aleminin imajına pozitif değer katabilecek bir proje olduğunu ve filmin tamamını izledikten sonra destek verebileceklerini sözlerine ekledi.
                TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız da, Sayın Bakanımızın Turizm sektörünün içinden gelmesinin Türkiye adına büyük şans olduğunu ve alınacak ivedi kararlarla Ülkemizin çok daha etkili ve kapsamlı tanıtılacağını söyledi. TUTAP’ın yürütüüğü ve beş yılda tamamlanan Dünya Mirası Türkiye projesinin Bakanlığımız ile işbirliği içerisinde, yurt içinde ve dışında hedef kitlelere ulaştırılması neticesine tanıtım alanında çok başarılı olacaklarını ifade etti. Genel Başkan Yıldız, yapımcılığını üstlendikleri İslamafobia filminin Dünyada islamın terörle anılması algısına karşı çok etkili bir çalışma olduğunu ve bu film ile hem islamın hoşgörüsünü tüm Dünya insanlarına anlatırken, hem de filmin başına konulacak Türkiye tanıtım fregmanları sayesinde, Ülke tanıtımına büyük katkı sağlayacaklarını ifade etti. 
          Ziyaret sonunda, TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız ve yönetimi tarafından getirilen tanıtım materyalleri Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a takdim edildi.