Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP)

Derneğin Faaliyet Alanı: Dernek, Sosyal, Kültürel, Tarihi, Turizm, Tanıtım, Spor, Yardımlaşma ve Dayanışma alanlarında yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösterir. Çocuklarımızın ve Gençlerimizin kendi Tarihimizi ve Kültürümüzü kaliteli materyallerle tanımaları adına projele hazırlar etkinlikler düzenler. Ülkemizdeki tüm UNESCO Dünya miraslarımızı ulusal ve uluslarararası alanda tanıtılması hususunda TV Programları hazırlar ve bu çerçevede çalışmalar yürütür, ilgili kamu kurumları ve STK'lar ile işbirliği yapar.
 
ONUR KURULU; TUTAP Uluslarararsı ödül töreninde Ülkemizin tanıtımı adına sağladığı katkılardan ötürü ödüle layık görülenler, TRT Haber de Dünya Mirası Türkiye Programında konuk olanlar ile Turizm alanında başarılarıılı çalışmalara imza atan kişilerden oluşmakta olup, kurumsal ve resmi bir bağı bulunmamaktadır.

İSTİŞARE KURULU: Ülkemizin tanıtımı adına yürütülen en önemli çalışma olan DÜNYA MİRASI TÜRKİYE Projesi kapsamında farklı alanlarda üst düzey Siyasetçi, Bürokrat, Sanatçı ve İş adamlarından oluşacak kurul, içerisinde yer alan değerli kişilerin siyasi söylemlerin ve ticari beklentilerinin olmadığı sosyal sorumluluk olarak yer aldıkları, resmi bağlayıcılığı bulunmayan, Proje kapsamında bilgilendirildikleri ve fikirlerini beyan ettikleri özelliğe sahip bir kurul olacaktır. 
  
BAĞIŞ : Derneğimize bağış yapmak isteyenler ile Projelerimize Sponsorluk desteği vermek isteyen kişi ve Kurumların meil adresimizden başvuru yapmaları rica olunur.

ÜYELİK : Ülkemizin Tanıtımına destek olmak isteyen, siyasi ve ticari beklentisi olmayan, Türkiyemizin tanıtımını sosyal bir sorumluluk olarak gören şahıs ve tüzel kişilikler üyemiz olabilirler.