Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP)

DERNEĞİN FAALİYET ALANI: Dernek, Sosyal, Kültürel, Tarihi, Turizm, Tanıtım, Spor, Yardımlaşma ve Dayanışma alanlarında yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösterir. Çocuklarımızın ve Gençlerimizin kendi Tarihimizi ve Kültürümüzü kaliteli materyallerle tanımaları adına projele hazırlar etkinlikler düzenler. Ülkemizdeki tüm UNESCO Dünya miraslarımızı ulusal ve uluslarararası alanda tanıtılması hususunda TV Programları hazırlar ve bu çerçevede çalışmalar yürütür, ilgili kamu kurumları ve STK'lar ile işbirliği yapar.
 
YÖNETİM KATEGORİLERİ HAKKINDA

YETKİ ALANLARI; 
 TUTAP Uluslarararsı ödül töreninde Ülkemizin tanıtımı adına sağladığı katkılardan ötürü ödüle layık görülenler, TRT Haber de Dünya Mirası Türkiye Programında konuk olanlar ile Turizm alanında başarılarıılı çalışmalara imza atan kişiler onur kurulunda yer alıp, kurumsal ve resmi bir bağı bulunmamaktadır. Genel Başkan, Genel Başkan Vekili ve yönetim kurulu dışındaki tüm Temsilcilerimiz, Kurullarımızda yer alanlar ve Koordinatörlerimiz gönüllülük esasına göre Derneğimize katkı sağlamakta olup resmi bir sorumlulukları bulunmamaktad KURULU; Ülkemizin Vizyonuna değer katan, kendi iş alanlarında başarısını kanıtlamış, TUTAP Uluslarararsı ödül töreninde yer almış, Türkiye'mizin tanıtımında duyarlı iş adamlarımızın ve iş kadınlarımızın yer aldığı bir oluşumdur. Bu çerçevede kendilerinin önerileri, tecrübeleri ve destekleri beklenmekte olup resmi bir sorumlulukları bulunmamaktadır.

KURULLAR; TUTAP Bünyesinde oluşturulan bazı Kurullarda yer alan kişiler, sektörel olarak verilen hizmetler adına yıllık aidat vermektedirler. 
 
BAĞIŞ : Derneğimize bağış yapmak isteyenler ile Projelerimize Sponsorluk desteği vermek isteyen kişi ve Kurumların mail adresimizden başvuru yapmaları rica olunur.

ÜYELİK : Ülkemizin Tanıtımına destek olmak isteyen, siyasi ve ticari beklentisi olmayan, Türkiyemizin tanıtımını sosyal bir sorumluluk olarak gören şahıs ve tüzel kişilikler üyemiz olabilirler. 

UYARI: Geçmiş dönemde Turizm ve Tanıtma Platformu Derneğimizde gönüllü olarak yer alıp, ilkelerimize uymayacak hareketler içerisinde oldukları tespiit edilip bağlantıları iptal edilen kişilerin yaptıkları yasal olmayan veya illegal faaliyetlerinden Derneğimiz sorumlu olmamakla beraber böyle bir durum karşısında Genel Merkezimize bilgi verilmesi, yaşanması muhtemel mağduriyetlerin önlenmesi ve adli makamlara bilgi verilmesi bakımından önem arz etmektedir.