2013 MOSKOVA FUARINDA TÜRKİYE

2013-03-24Türkiye  ye en çok turist gönderen ikinci ülke olan Rusya  nın en önemli turizm fuarı MITT Moskova kapılarını açtı. Türkiye standı fuarın ilk dakikalarından itibaren ilgi odağı olurken Ruslar Türk otellerinin bulunduğu standlara adeta akın etti.

Rusya nın en önemli turizm fuarı olan Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı (MITT) 20 inci kez kapılarını açtı. 85 ülkeden 1800 firmanın katıldığı fuarı 80 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Rusya pazarının Türkiye ye en çok turist gönderen ikinci ülke olduğu dikkate ealındığında Türkiye için de büyük önem yaşıyan fuara Türkiye yi temsilen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Moskova Kültür ve Tanıtma Müşaviri Celal Kılıç MITT Moskova Fuarı nın açılışına katıldılar.

Sekizinci holun tamamına yayılan Türkiye standı açılışın hemen ardından Rusların adeta akınına uğradı. Türkiye den çok sayıda otel ve acente temsilcisinin de yer aldığı fuarda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB, Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği TUROB, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği BETUYAB ve Antalya Tanıtım AŞ gibi pek çok sivil toplum örgütü de temsil ediliyor.